Dark Souls 3 τον Απρίλιο του 2016
Ο Bandai Namco επιβεβαιώνει Dark Souls 3 θα φτάσει στις 12 Απριλίου 2016.
Περιμέναμε το Dark Souls 3 να φτάσει κάποια στιγμή τον Απρίλιο, αλλά τώρα έχουμε μια επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας για τον τίτλο.
Ο εκδότης Bandai Namco επιβεβαίωσε ότι το παιχνίδι θα φτάσει σε PS4, PC και Xbox One στις 12 Απριλίου.
Ωστόσο, εάν είστε αρκετά τυχεροί για να ζήσετε στην Ιαπωνία, το τρίτο Dark Souls θα φτάσει εκεί μερικές εβδομάδες νωρίτερα - στις 24 Μαρτίου.
Μπορείτε να παρακολουθήσετε το πιο πρόσφατο τρέιλερ παιχνιδιού παρακάτω, το οποίο κυκλοφόρησε για να γιορτάσει την συγκεκριμένη ημερομηνία κυκλοφορίας.
Σχετιζομαι με: PS4 εναντίον Xbox One
Η Bandai Namco είπε ότι θα υπάρχουν διάφορες εκδόσεις αποκλειστικών συλλεκτών λιανικής για το παιχνίδι, αν και η τιμολόγηση στο Ηνωμένο Βασίλειο δεν έχει ακόμη ανακοινωθεί.
Φαίνεται ότι υπάρχουν δύο για το Ηνωμένο Βασίλειο: Η Συλλεκτική Έκδοση και η Prestige Edition.
Το τελευταίο θα διατίθεται αποκλειστικά από την Amazon UK και περιέχει ένα κουτί συλλογής, μεταλλική θήκη, τρία επιθέματα σιδήρου, ένα Ειδώλιο Lord of Cinder Resin 40cm, το παιχνίδι, το soundtrack, ένας χάρτης παιχνιδιών υφασμάτων, ένα ειδώλιο Red Knight 25cm και ένα σκληρό A4 βιβλίο τέχνης.
Στη συνέχεια, έχετε τη Συλλεκτική Έκδοση, η οποία θα είναι διαθέσιμη σε "επιλεγμένα καταστήματα λιανικής". Περιέχει μεταλλική θήκη, τρία σιδερένια έμπλαστρα, κουτί συλλεκτών, ειδώλιο Red Knight 25 εκατοστών, βιβλίο τέχνης A4 με σκληρό εξώφυλλο, χάρτη παιχνιδιών υφασμάτων, soundtrack και το παιχνίδι. Βασικά, όλα όσα έχει η Έκδοση Prestige ξεχωρίζουν από το σχήμα Lord of Cinder Resin 40cm.