Ο Lucio του Overwatch εντάσσεται στο ρόστερ των Heroes of the Storm
Η Blizzard Entertainment ανακοίνωσε τον τρίτο ήρωα από το δημοφιλές shooter για πολλούς παίκτες στο ντεμπούτο του Ήρωες της καταιγίδας.
Παρακολούθηση υπήρξε μια υγιής πηγή νέων προσθηκών για το πολυσύχναστο MOBA από την κυκλοφορία του τον Μάιο του 2016 και το Lucio μοιάζει τέλεια.
Ο Βραζιλιάνος DJ προστέθηκε στην τελευταία ενημέρωση μαζί με κάποιες γενικές αλλαγές ισορροπίας, ενώνοντας τις τάξεις των Tracer και Zarya από τη διεθνή ομάδα υπερήρωων.
Σχετιζομαι με: Προεπισκόπηση Rime
Οι ικανότητες του Lucio περιλαμβάνουν ένα Wall Ride που αυξάνει την ταχύτητα της ομάδας σας κατά 20% σε μια συγκεκριμένη ακτίνα, καθιστώντας ευκολότερη την ανάβαση σε κάθε λωρίδα.
Οι άλλες ικανότητές του, Soundwave, Crossfade και Amp It Up αποδίδουν ακριβώς όπως κάνουν στο Overwatch. Ο Lucio μπορεί να χτυπήσει τους εχθρούς, να θεραπεύσει και να επιταχύνει τους συμμάχους του.
Το Sound Barrier, η απόλυτη ικανότητα του Lucio, μεταφράζεται επίσης στους Heroes of the Storm. Μόλις ενεργοποιηθεί, παρέχει στους κοντινούς συμμάχους μια ασπίδα που διαρκεί συνολικά έξι δευτερόλεπτα.
Δείτε επίσης: PS4 Pro εναντίον PS4
Η νέα ενημέρωση προσθέτει επίσης μια νέα αναζήτηση ζητώντας από τους παίκτες να συμμετάσχουν σε 15 αγώνες ως Warcraft Hero πριν από τις 14 Μαρτίου. Κάτι τέτοιο θα σας δώσει μια βασική βάση Flamesaber World of Warcraft, ένα stimpack 10 ημερών και μια βάση Flames of Judgment Charger για τους Heroes of the Storm.
Παρακολουθήστε: Resident Evil 7 Review
Ποιοι νέοι χαρακτήρες θα θέλατε να δείτε στο Heroes of the Storm; Ενημερώστε μας στα σχόλια.