3 καλύτερες επεκτάσεις προγράμματος περιήγησης Chrome για αποκλεισμό όλων των Pokemon GO
Οι περισσότεροι άνθρωποι τρελαίνονται Pokemon GO, αλλά τι γίνεται αν δεν σας αρέσει και έχετε βαρεθεί να βλέπετε το Pikachu κάθε φορά που ενεργοποιείτε το πρόγραμμα περιήγησής σας; Δείτε πώς μπορείτε να αποκλείσετε όλα τα Pokemon GO από το Διαδίκτυο.
Flappy Bird; Τρέλα. Σετ Fondue; Τρέλα. Εκπαιδευτές LA Gear; Τρέλα. Pokemon GO; Είναι εντελώς άλλο επίπεδο.
Είτε αγαπάτε ή μισείτε Pokemon GO, είναι πιθανό να μην θέλετε να το ακούτε κάθε φορά που συνδέεστε στο διαδίκτυο. Ευτυχώς, υπάρχουν μερικές λύσεις που δεν απαιτούν να μετακινηθείτε σε μια σπηλιά.
Η απάντηση έρχεται με τη μορφή επεκτάσεων του Google Chrome. Το πρώτο καλείται Το Pokemon Go Away και εξαφανίζει όλες τις αναφορές του Pokemon από το Facebook και το Twitter.
Ποια είναι μια υπέροχη αρχή, καθώς οι περισσότεροι από εμάς δεν δίνουμε μια νίκη που μόλις έπιασε ένα Charmander στο Starbucks - αν μόνο επειδή ζηλεύουμε δεν το καταφέραμε να το καταλάβουμε.
Καλείται το δεύτερο εργαλείο που θέλετε να έχετε στη διάθεσή σας Pokemon ΟΧΙ!. Προσφέρει παρόμοια λειτουργικότητα, αλλά προχωρά ένα βήμα παραπέρα και λειτουργεί σε οποιαδήποτε ιστοσελίδα. Το μειονέκτημα αυτού του εργαλείου είναι ότι δεν είναι αυτόματο - πρέπει να κάνετε κλικ σε ένα κουμπί για να ξεκινήσει και να αφαιρέσετε τις αναφορές.
Και μια τρίτη επέκταση έχει εμφανιστεί με τη μορφή PokemonGone. Με βάση το δημοφιλές φίλτρο Trump, η ιδέα είναι η ίδια και αντιπροσωπεύει μια τελευταία γραμμή άμυνας ενάντια στον εντοπισμό των μυθικών κριτικών στο διαδίκτυο.
Οπλισμένοι με τα τρία, θα πρέπει να μπορείτε να απομακρύνετε αποτελεσματικά το Pokemon GO από τον Ιστό.
Ενεργοποιήστε το Pokemon Go Away από προεπιλογή για να καθαρίσετε τις ροές κοινωνικών μέσων σας (θα είναι οι πιο ενοχλητικοί), ενεργοποιήστε το Pokemon NO! όταν περιηγείστε σε επικίνδυνο έδαφος και ενεργοποιείτε το PokemonGone, γιατί, δεν μπορεί να βλάψει, έτσι;
ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ: Τι είναι το Pokemon GO;
Μήπως το Pokemon GO σας τρελαίνει ή είστε γοητευμένοι; Ενημερώστε μας στα σχόλια παρακάτω.